Wosk Samochodowy

Każdy kierowca powinien zadbać o to, aby jazda samochodem była dla niego komfortowa oraz niestresująca. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia w autach są dywaniki samochodowe. Pozwalają na zadbanie o ład oraz porządek. Dzięki nim łatwo usuwa się ze środka wszelkie zanieczyszczenia i zabrudzenia. Poza tym mają ogromny wpływ na poprawę walorów estetycznych całego auta, dlatego powinniśmy w nie zainwestować i cieszyć się ich funkcjonalnością.

Jakie dywaniki do samochodu wybrać?

Dywaniki samochodowe – na jakie modele warto się zdecydować?

Dążymy do tego, aby cieszyć się pięknym wnętrzem własnego samochodu, a dywaniki samochodowe mogą okazać się pod tym kątem niezwykle pomocne. Wykładzina zyskuje na żywotności, zachowuje przez długi czas ładny wygląd, a przy okazji jest trwała. Dywaniki udanie zabezpieczą wnętrze kabiny samochodowej przed nadmierną wilgocią. Jeśli o to zadbamy, we wnętrzu nie będziemy musieli martwić się o obecność nieprzyjemnego zapachu. Takie ryzyko zostanie bardzo skutecznie wyeliminowane.

Do wyboru mamy obecnie dwie podstawowe wersje dywaników samochodowych. Oto one:

  • welurowe – ich przewagą jest bardzo estetyczny wygląd. Nie za każdym razem są jednak praktyczne, sprawdzają się głównie w okresie podwyższonych temperatur, a nie wtedy gdy za oknem pada deszcz. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z tej propozycji, musimy pamiętać o tym, aby takie dywaniki regularnie osuszać. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie dla nas wystawienie ich na słońce, nawet na kilka godzin. Oczywiście trzeba uważać, aby w międzyczasie z nieba nie zaczął padać deszcz. Posiadają włoskowatą budowę, dzięki czemu nie trzeba ich zbyt często czyścić. W ich przypadku brud nie będzie wnikał wewnątrz dywaników,
  • gumowe – takie modele są bardzo praktyczne, ale też wygodne w użytkowaniu. Są odporne na negatywne oddziaływanie warunków pogodowych. Łatwo się je czyści, bardzo szybko schną. Mogą być stosowane przez cały rok, są uniwersalne. Jeśli będziemy chcieli usunąć z nich zabrudzenia, wystarczy skierować na nie soczysty strumień czystej wody. Takie dywaniki są również stosunkowo tanie, a ponadto cechują się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne.

Jak widać wybór nie musi być trudny. Warto przeanalizować sobie najmocniejsze strony obu modeli, a potem wybrać dla siebie najlepszą. Coraz częściej w samochodach pojawiają się jednak dywaniki gumowe.

Dywaniki samochodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Przy zakupie dywaników samochodowych do własnego auta powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim będzie to odpowiedni kształt takiego dywanika, aby bez problemów pasował do wnętrza. Ponadto musimy przyjrzeć się sposobowi mocowania. Ciekawą opcją będą w tym przypadku dywaniki z fabrycznymi mocowaniami lub też zestawem stoperów. Istotną kwestią jest także sposób wykończenia. Jeśli chcemy dokonać trafnego wyboru, warto postawić na dywaniki z maszynowym obszyciem, ponieważ prezentują się najbardziej estetycznie i z pewnością spodobają się niejednemu pasażerowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *