Wosk Samochodowy

Perfekcyjnie czyste i zadbane auto jest marzeniem wielu posiadaczy czterech kółek. Niestety, z biegiem czasu każdy pojazd ulega przybrudzeniu i sporo traci na swoim wyglądzie. Właśnie wtedy w sukurs przychodzą nam specjaliści od auto detailingu. Ich profesjonalne działania mogą przywrócić blask nawet starszym samochodom. Czym jest usługa auto detailingu i jakie korzyści możemy dzięki niej osiągnąć?

Auto detailing

Czym jest auto detailing?

Auto detaling, zwany również car detalingiem, jest zestawem usług pielęgnacyjnych dotyczących zarówno karoserii, felg czy szyb, jak i całego wnętrza pojazdu. Na serwis ten składa się wieloetapowe, skrupulatne czyszczenie oraz szereg działań renowacyjnych i konserwacyjnych. W celu uzyskania jak najlepszego efektu proces ten jest długotrwały i może zająć nawet kilka dni. Główną intencją auto detalingu jest doprowadzenie karoserii i kabiny samochodu do stanu jak najbardziej zbliżonego do jego „salonowej” nowości. Istnieje kilka wariantów auto detalingu, a zakres usług jest uzależniony od potrzeb klienta i ogólnego stanu samochodu. Może on dotyczyć tylko wybranych elementów auta lub całego pojazdu. Wyróżniamy dwa podstawowe elementy tej usługi: detaling wnętrza i detaling zewnętrzny.

Detailing wnętrza

Usługa ta obejmuje wszelkie czynności dotyczące wnętrza pojazdu: szczegółowe czyszczenie, odplamianie, regenerację i konserwację. Działania te odnoszą się zarówno do przestrzeni pasażerskiej, jak i bagażowej.

Składają się na nie:

  • czyszczenie tapicerki siedzeń, podsufitki i innych elementów tapicerowanych,
  • czyszczenie deski rozdzielczej,
  • czyszczenie wszystkich detali plastikowych i metalowych,
  • szczegółowa odnowa wszystkich komponentów.

Detailing zewnętrzny

Detaling zewnętrzny obejmuje oczyszczenie, regenerację i konserwację powłoki lakierniczej nadwozia, kół, szyb oraz reflektorów. Najważniejszym elementem regeneracji nadwozia jest działanie mające na celu kompleksową odnowę powłoki lakierniczej i elementów chromowanych.

Na detaling zewnętrzny składają się następujące etapy:

  • skrupulatne oczyszczenie powłok przy użyciu specjalistycznych środków chemicznych np. glinek samochodowych,
  • usunięcie ewentualnych wgnieceń karoserii i głębszych rys,
  • polerowanie powłoki lakierniczej – manualne lub z wykorzystaniem maszyny polerskiej. W procesie tym stosuje się specjalne pasty i pady polerskie. Czynności te mają na celu usunięcie wszelkich zarysowań, przebarwień, wżerów organicznych i innych niedoskonałości lakieru,
  • konserwacja lakieru przy użyciu wosków ochronnych, powłoki ceramicznej lub kwarcowej. Aplikacja powłok twardych może również dotyczyć szyb i felg, a ich zastosowanie pozwala uzyskać „efekt lustra”.

Zalety stosowania auto detalingu

Korzystanie z zaawansowanej i kompleksowej usługi auto detalingu posiada wiele zalet. Przede wszystkim znacznie podnosi ona estetykę pojazdu i poprawia jego walory użytkowe. Konserwacja pojazdu zabezpiecza go przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i przywieraniem zanieczyszczeń zewnętrznych. Ponadto, zapobiega ona utracie oryginalnego koloru lakieru i powstawaniu mikrorys prowadzących do zmatowienia powłoki. Auto detaling pozwala na przedłużenie zarówno trwałości pojazdu, jak również czasu, w którym będzie się on doskonale prezentował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *