Wosk Samochodowy

Każdy kierowca pragnie, by jego samochód wyglądał pięknie nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. W związku z tym wielu z nas decyduje się na pojazd wyposażony w skórzaną tapicerkę. Mając w posiadaniu taki samochodu, nie możemy zapomnieć o odpowiednim dbaniu o jego wnętrze. Po kilku latach eksploatacji skórzanych foteli mogą one stracić swój pierwotny blask. Możemy jednak temu zapobiec, odpowiednio o nie dbając. Jak więc zadbać o skórzaną tapicerkę samochodową? O tym jest poniższy artykuł.

skorzane_fotele

Dlaczego dbanie o skórzaną tapicerkę samochodową jest ważne?

Wielu producentów samochodowych oferuje do różnych modeli pojazdów skórzaną tapicerkę. Jednak za ten luksus niejednokrotnie musimy dopłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie jest to więc tania sprawa, a ewentualne naprawy lub jej wymiana również będzie nas sporo kosztować. Między innymi dlatego powinniśmy podejmować regularne kroki mające na celu zadbanie o skórzane fotele. Ponadto materiał ten w teorii jest dość trwały, ale w przypadku, gdy nie zadbamy o niego odpowiednio, zacznie on sztywnieć, kurczyć się, a nawet pękać. Eksperci uważają, że czyszczenie oraz konserwację naszej skórzanej tapicerki samochodowej powinniśmy zatem wykonywać raz na trzy miesiące. W ten sposób unikniemy nieestetycznego wyglądu foteli w naszym aucie.

Jakich kosmetyków używać do czyszczenia i konserwacji skórzanej tapicerki?

Do wyczyszczenia skórzanych foteli w aucie nie możemy używać tych samych detergentów, które służą nam do sprzątania w domu. Musimy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do skórzanej tapicerki. Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy różne rodzaje środki do czyszczenia skórzanych materiałów, których ceny nie są wygórowane. Musimy jednak pamiętać, że jedne z nich przeznaczone są do skóry naturalnej, drugie do syntetycznej, a jeszcze inne mają wyczyścić skórę mieszaną. Musimy więc wiedzieć jaki rodzaj materiału został wykorzystany w naszym samochodzie i wybrać odpowiedni produkt.

Oprócz preparatu do czyszczenia skórzanej tapicerki przyda się nam także środek do jej pielęgnacji. Przeważnie przyjmuje on postać mleczka, balsamu lub sprayu. Kosmetyki do konserwacji skórzanej tapicerki mają za zadanie uchronić ją przed zanieczyszczeniem i brudem oraz zapobiec jej wysuszeniu.

Pielęgnacja skórzanej tapicerki krok po kroku

Dbanie o skórzaną tapicerkę naszego auta zacznijmy od dokładnego jej odkurzenia. Na jej powierzchni nie mogą znajdować się żadne drobinki piasku, kurzu czy okruchy. Następnie delikatnie za pomocą lekko wilgotnej ściereczki przecieramy skórzane fotele. Musimy pamiętać, że skóra nie lubi zbyt dużej ilości wody. Dopiero po wyschnięciu materiału na inną ścierkę, najlepiej wykonaną z mikrofibry, nakładamy niewielką ilość środka do czyszczenia skóry i dokładnie oczyszczamy każdy zakamarek skórzanych foteli. Kiedy wszystko już dokładnie wyczyściliśmy, używamy specjalnego środka do konserwacji skóry. Obchodzimy się z nim tak samo, jak z preparatem czyszczącym, czyli jego niewielką ilość rozprowadzamy na całej powierzchni skórzanego materiału. Jeśli będziemy wykonywać te czynności raz na kwartał, nasza skórzana tapicerka będzie służyć nam i pięknie wyglądać przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *