Wosk Samochodowy

Felgi samochodowe to bardzo ważne elementy, na których osadzone są koła. Oprócz funkcji praktycznej, felgi spełniają zadania estetyczne. Nic w tym dziwnego, ponieważ na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów i modeli felg, które przyciągają wzrok i mają istotny wpływ na ogólną estetykę pojazdu. Oczywiście nie wystarczy tylko kupić i założyć felg, aby prezentowały się atrakcyjnie. Konieczne jest również zadbanie o ich regularną pielęgnację, która sprawi, że będą prezentowały się dobrze.

Detailing felg, czyli skuteczne dbanie o ich wygląd

Pod pojęciem detailingu rozumiemy specjalną serię zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym możliwa jest likwidacja zanieczyszczeń, różnych niedoskonałości oraz nadawanie felgom atrakcyjnego połysku i wyglądu. W ramach detailingu felgi są nie tylko upiększane, ale również zabezpieczane przed szkodliwym działaniem wilgoci, soli drogowej oraz innych niekorzystnych czynników. Zwykle proces taki zajmuje zawodowcom około 4 godzin. Detailingiem można zajmować się samodzielnie, ale należy pamiętać, że proces ten wymaga odpowiednich preparatów, sprzętu oraz cierpliwości.

Kiedy warto zadbać o felgi?

Wieloetapowy detailing obejmuje wiele procesów, dzięki którym nawet bardzo zabrudzone i uszkodzone felgi stalowe lub aluminiowe, będą prezentować się atrakcyjnie, zupełnie jak nowe. Dużą zaletą jest skuteczne zabezpieczenie felg nawet na 6 miesięcy, więc zachowają one swoje właściwości praktyczne i estetyczne, nawet przez długi okres użytkowania w niekorzystnych warunkach. Najlepszym pomysłem jest pielęgnacja felg samochodowych przed okresem jesienno-zimowym oraz po nim. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie felg przed wilgocią i solą drogową, a po sezonie można skutecznie oczyścić felgi z takich zanieczyszczeń.

Jakie czynności obejmuje fachowa pielęgnacja felg samochodowych?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, proces dbania o felgi samochodowe jest bardzo złożony. Jedną z ważniejszych czynności jest montaż oraz demontaż kół. Tylko w ten sposób można dotrzeć do wszystkich zakamarków i pozbyć się nawet bardzo trudnych zabrudzeń, takich jak smoła, naleciałości drogowe czy też resztki ścierających się klocków hamulcowych.

Oczywiście w ramach pielęgnacji felg, można skorzystać ze specjalnych myjek ciśnieniowych, które są w stanie skutecznie likwidować większość łatwiejszych zabrudzeń. Czynność taka jest bardzo często wykonywana w ramach tak zwanego czyszczenia wstępnego. Należy pamiętać, aby dysza myjki znajdowała się w odległości około 10-15 cm od mytej felgi.

Dokładne mycie właściwe przy pomocy odpowiednich preparatów. Mycie właściwe to proces wykonywany z wykorzystaniem różnych gąbek oraz ścierek namoczonych w wodzie i preparatach przystosowanych do czyszczenia felg. Na rynku można znaleźć wiele środków, które skutecznie likwidują pozostałości po klockach hamulcowych oraz inne zabrudzenia. Etapem końcowym jest wysuszenie, zabezpieczenie oraz woskowanie felgi. Dzięki temu będzie prezentowała się atrakcyjnie przez bardzo długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *