Wosk Samochodowy

Powłoka ceramiczna to rozwiązanie, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli pojazdów. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki takim powłokom lakier samochodowy jest skutecznie chroniony przed zabrudzeniami czy też zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Korzystny efekt stosowania ceramiki można utrzymywać nawet przez kilka lat. Warunkiem jest jednak odpowiednia konserwacja nałożonego zabezpieczenia. Warto dowiedzieć się czegoś o pielęgnacji.

Właściwa pielęgnacja powłoki ceramicznej jest niezbędna do utrzymania długotrwałych efektów jej działania. Dlatego właśnie konieczne jest wybranie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele wysokiej jakości produktów, których zadaniem jest konserwacja i przedłużenie żywotności warstwy ceramicznej nałożonej na lakier. Cały proces konserwacji jest dość prosty i ogranicza się do wykonania kilku podstawowych czynności w ramach przygotowania do zabiegu. Warto się do nich przyłożyć i wykonać je dokładnie, aby konserwacja była skuteczna i bezproblemowa.

Bardzo dokładne mycie samochodu

Przed przejściem do właściwej konserwacji powłoki ceramicznej przy pomocy odpowiednich preparatów, należy dokładnie umyć pojazd. Dobrą wiadomością jest fakt, że auto zabezpieczone ceramiką myje się o wiele łatwiej i skuteczniej niż pojazd ze zwyczajną powłoką lakierniczą. Aby idealnie wyczyścić auto, warto przeprowadzić mycie detailingowe przy pomocy preparatów z pianą aktywną. Jej zadaniem jest zmiękczanie nawet najsilniejszych cząstek zanieczyszczeń i ich efektywna likwidacja. Po usunięciu silnych zabrudzeń i spłukaniu pojazdu należy umyć auto korzystając z metody na dwa wiadra. W pierwszym powinna znajdować się ciepła woda z szamponem samochodowym, natomiast w drugim musi być czysta woda z separatorem brudu. Auto należy myć w rękawicach, a cząstki brudu znajdujące się na rękawicy powinny osiadać na dnie wiadra. To właśnie dlatego istotną rolę odgrywa separator, czyli specjalna plastikowa kratka na dnie wiadra. Auto należy czyścić od góry do dołu, a ostatnie myte elementy to progi i zderzaki. Warto pamiętać, że auta zabezpieczonego powłoką ceramiczną nie powinno się myć w automatycznych myjniach szczotkowych, których szczotki mogą doprowadzić do powstawania zarysowań. Jedyną opcją jest wspomniane wyżej więc mycie ręczne lub korzystanie z myjni bezdotykowej.

Osuszenie pojazdu po umyciu

Po umyciu samochód należy dokładnie osuszyć przy pomocy ściereczki. Dobrym wyborem są ścierki z mikrofibry, które bardzo dokładnie wchłaniają wodę oraz chronią przed powstawaniem nieestetycznych smug i zacieków. Grube i puszyste ścierki z mikrofibry są więc bardzo skuteczne i do tego nie powodują zarysowania lakieru w czasie jego suszenia. Na szczęście znalezienie takich produktów na rynku nie stanowi w dzisiejszych czasach dużego problemu.

Właściwa konserwacja powłoki ceramicznej

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów konserwujących pochodzących od różnych znanych producentów. Środki konserwujące należy nakładać w suchym i zacienionym miejscu z pomocą specjalnych aplikatorów dołączonych do produktów. Po nałożeniu środek należy wetrzeć w powłokę przy pomocy mikrofibry. Jak widać konserwacja powłoki ceramicznej jest łatwa, dlatego warto wykonywać ją regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *